Odběrové místo Chrudimské nemocnice přeruší provoz

30. ledna 2023
Odběrové místo Chrudimské nemocnice, které provádí antigenní testy a odběry na PCR testy na covid-19, od 1. února 2023 přeruší svůj provoz.

Důvodem je aktuální nízká poptávka po testování ze strany veřejnosti. V případě zhoršení epidemiologické situace či navýšení poptávky je však nemocnice připravena provoz obnovit.

Zájemci o testování na covid-19 mohou využít odběrové místo provozované Nemocnicí Pardubického kraje, které se nachází v Orlickoústecké nemocnici, případně mohou využít testovací místa jiných subjektů.

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.