Od pondělí 20. prosince spouštíme očkování proti covidu pro děti od 5 do 11 let

17. prosince 2021
Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje budou od pondělí 20. prosince 2021 očkovat proti onemocnění covid-19 také děti ve věku od 5 do 11 let. U očkování je však nezbytná přítomnost jejich zákonného zástupce. Děti v této věkové skupině neočkuje očkovací místo v Litomyšlské nemocnici.

Každé dítě musí být předem zaregistrované na portále Ministerstva zdravotnictví České republiky (https://registrace.mzcr.cz). Po vyplnění všech potřebných údajů bude na uvedený kontakt zaslán PIN2 pro rezervaci termínu očkování. Po zvolení data a času prvního očkování se termín na druhou dávku vygeneruje automaticky sám na stejné očkovací místo v intervalu podle aktuálně platných pravidel.

Očkovat děti od 5 do 11 let půjde nově na základě platné rezervace v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké a také Svitavské nemocnici. Litomyšlská nemocnice tuto možnost zatím nenabízí.

„K dispozici bude vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. Děti od 5 do 11 let budou očkovány nižší dávkou, než je dávka používaná u osob ve věku 12 let a starších,“ uvedla ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková.

Certifikát o provedeném očkování najdete na Očkovacím portálu občana ocko.uzis.cz. Zde ho za pomoci data narození nezletilého a v registraci zadaného e-mailu a telefonního čísla můžete vyzvednout. Platnost certifikátu není časově omezena.

Pokud plánujete i jiné očkování pro děti od 5 do 11 let v dalších dvou týdnech, poraďte se raději s lékařem pro děti a dorost o vhodném načasování.

Případné odpovědi na dotazy týkající se rezervačního systému, problémů s přihlašováním a dalších technických a zdravotnických záležitostí získáte na webu www.koronavirus.mzcr.cz. Případně se obraťte na e-mail podpory covid-podpora@nakit.cz.

Využít můžete také infolinku 1221, která je v provozu každý den od 8 do 19 hodin.