Očkujeme se pro život beze strachu. Výstavu zahájil v Pardubické nemocnici ministr zdravotnictví

30. listopadu 2022
Očkujeme se pro život beze strachu. To je motto putovní výstavy na podporu vakcinace proti covidu-19, která je v současné době k vidění v Pardubické nemocnici.

342 tisíc očkovacích dávek

„Očkování význam má. Bylo to znát hlavně po první vlně, kdy jsme se ocitli na hraně kapacit především v intenzivní péči. Celkem jsme v Nemocnici Pardubického kraje aplikovali 342 tisíc očkovacích dávek,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Onemocnění covid-19 stále zůstává smrtelné a blokuje část lůžek v nemocnicích. Očkování má velký smysl především pro rizikové pacienty, což jsou lidé starší 60 let, ti, co trpí jakýmkoliv závažným onemocněním, nadváhou, cukrovkou či nemocí srdce,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který nechyběl na slavnostním zahájení putovní výstavy. „Jsem rád, že jsem mohl při této příležitosti zavítat do Pardubické nemocnice, kde mám hodně přátel mezi lékaři,“ sdělil ministr.

„Nebojme se očkovat,“ vyzývají herci

„Nebojme se očkovat. Sám jsem covid prodělal, naštěstí jen lehkou fázi. Osobně jsem ale zažil nepříjemnou situaci kvůli covidu v rodině a jsem přesvědčen o tom, že očkování význam má. Když byla možnost nechat se očkovat, byli jsme jedni z prvních, kteří ji využili,“ uvedl populární herec Východočeského divadla v Pardubicích Ladislav Špiner, který očkovací kampaň podpořil společně se svou ženou a současně kolegyní Petrou Janečkovou. „Očkovat jsme se nechali i proto, abychom mohli opět žít normální život,“ dodala oblíbená herečka pardubického divadla.

Putovní výstava Očkujeme se pro život beze strachu má za cíl připomenout preventivní opatření, která zabraňují šíření infekčních nemocí. Jde zejména o nošení ochrany dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních, domovech pro seniory nebo ve špatně větratelných prostorách s velkou koncentrací lidí. Její tváří se stal i herec Petr Čtvrtníček.