Očkovací místo Pardubické nemocnice už přijímá pouze registrované zájemce

Očkovací místo Pardubické nemocnice už přijímá pouze registrované zájemce
30. listopadu 2021
Pro očkování v Pardubické nemocnici již bude nutná registrace. Pardubické očkovací místo totiž k dnešnímu dni ruší možnost očkování tzv. v režimu walk-in, tedy bez předem rezervovaného termínu.

Do minulého týdne bylo možné ve vyhrazený čas přijít na očkování proti onemocnění covid-19 do Pardubické nemocnice bez předchozí registrace. Z kapacitních a organizačních důvodů však pardubické očkovací místo tuto možnost ruší.

Zájemci o podání vakcíny se tak musí vždy předem registrovat skrze centrální rezervační systém, kde jim bude přidělen konkrétní termín a čas jejich očkování.

Další aktuality

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.