O prezentaci Pardubické nemocnice ve Sportovním parku byl velký zájem

24. srpna 2017
Pardubická nemocnice se představila ve Sportovním parku Pardubice 2017. Velice úspěšná akce přilákala sto tisíc návštěvníků.

Pardubice během devíti srpnových dnů doslova žily sportem. Park Na Špici se proměnil ve Sportovní park Pardubice 2017 a úspěšně navázal na loňskou olympijskou premiéru této akce. Letos si mnoho různých sportů přišlo vyzkoušet kolem sto tisíc návštěvníků. Řada z nich se zastavila rovněž u stánku Pardubické nemocnice, která se po oba víkendy prezentovala na této akci.

Nemocnice nabídla veřejnosti několik orientačních vyšetření a mnoho rad. Kdokoliv si mohl nechat změřit krevní tlak procento tuku v těle a Body Mass Index (BMI) a na základě zjištěných hodnot získat důležité informace o svém zdraví a zdravém životním stylu. Součástí prezentace bylo rovněž rozsáhlé poradenství a představení služeb veřejné části lékárny a zdravotnických potřeb Pardubické nemocnice. „Nabídly jsme certifikované poradenství na odvykání kouření, hojení ran a testů na paměť pro dospělé. Měly jsme i homeopatické poradenství. O to měly zájem především maminky od malých dětí. Hodně návštěvníků zaujalo představení zdravotnického prostředku Alfasilver od firmy Glenmark na suché hojení a dezinfekci ran,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Zdeňka Vondráčková.

„Všechny prezentované služby budou i nadále přístupné pro pacienty v nemocniční lékárně. Pokud tedy chcete přestat kouřit, máte otázky ohledně léků, které užíváte, nebo potřebujete poradit, jak na zhojit poranění, vyhledejte pomoc u nás v lékárně,“ dodala Johana Hušková.

Velkým tahákem nemocniční prezentace opět byla ukázka kinesio tejpování. Kdokoliv se mohl zastavit u stánku a nechat si zatejpovat jakoukoliv část těla fyzioterapeuty Centra rehabilitace Pardubické nemocnice. „Zájemců bylo opravdu hodně, zejména druhou sobotu. Tejpování jsme prodloužili o dvě hodiny oproti původnímu plánu a mimořádně jsme ho vzhledem k zájmu lidí do programu zařadili i v neděli v závěrečný den akce,“ řekla fyzioterapeutka Tereza Dušková a dodala: „Žádosti o tejpování byly rozmanité. Dělala jsem kolena, lokty, zápěstí, záda, krk. Prostě cokoliv. Mnoho lidí zná tejpování, pomáhá jim, proto přišli naprosto cíleně. Další to chtěli zkusit.“

(dk)