Novorozený chlapec byl dnes v podvečer nalezen v babyboxu v Pardubické nemocnici

22. dubna 2018
V neděli 22. dubna 2018 byl do babyboxu v Pardubické nemocnici odložen novorozený chlapec. Byl do něho umístěn v 18.21 hodin.

Šlo o čerstvě narozeného chlapce, který vážil 2990 gramů a měřil 51 centimetrů. Podle prvních vyšetření je zdravotně v pořádku a je v péči pediatrů na jednotce intermediární péče novorozenecké části dětského oddělení Pardubické nemocnice. Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Od 7. listopadu 2016 ho nahradil zmodernizovaný typ druhé generace. Prvně byl použit 10. prosince 2016, kdy do něho byla odložena novorozená holčička. Za dobu existence babyboxu v Pardubické nemocnici do něho bylo umístěno celkem sedm dětí – tři holčičky a čtyři chlapci.

(dk)