Novomanželský polibek v nemocnici. Chirurgické oddělení Svitavské nemocnice včera ožilo svatbou

6. října 2021
V dobrém i zlém. To si obyčejně ženich s nevěstou slibují v obřadní síni. Život ale přináší různé situace, a tak se takovou malou obřadní síní stal včera pokoj chirurgického oddělení Svitavské nemocnice.

Jeden z pacientů zdejší chirurgie a jeho partnerka se rozhodli zpečetit jejich dlouholetý vztah sňatkem. A vzhledem k hospitalizaci pacienta si novomanželé řekli ano přímo na chirurgickém oddělení. Manžele oddal starosta města Svitavy David Šimek.

„Svatbu jsme na našem oddělení zažili poprvé. Obřad byl velmi milý, proběhl v přátelském, rodinném duchu a všichni kolegové z něj měli radost,“ popisuje dojmy manažerka pro chirurgické obory Svitavské nemocnice Božena Vávrová a dodává, že svědkyní dokonce byla jedna ze zaměstnankyň chirurgického oddělení, která je rodinnou přítelkyní.

Za celou nemocnici přejeme novomanželům do dalšího společného života jen to nejlepší, spokojenost a samozřejmě to nejdůležitější, tedy zdraví,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Svitavské nemocnice Pavla Angelová.