Netradiční Malá pardubická Video Surgery nabídla pohled na moderní oční operativu

5. května 2022
Atraktivní pohled na moderní oční operativu nabídla netradiční Malá pardubická Video Surgery, která se uskutečnila v posluchárně Pardubické nemocnice.

„Akci hodnotíme jako velmi úspěšnou. Její účastníci měli možnost se seznámit se špičkovými výkony chirurgů z očního oddělení Pardubické nemocnice. Speciálně pro tuto příležitost byly připraveny prezentace a sestřihy těch nejzajímavějších operací, na které pak navázaly zajímavé odborné přednášky,“ uvedl primář očního oddělení Pardubické nemocnice Jan Novák.

Velký zájem vzbudila například operace katarakty neboli šedého zákalu. „Nechyběly ani ukázky možností moderní chirurgie u těžkých poranění oka,“ dodal Jan Novák.