Nemocniční infolinka ke covidu-19 nově funguje také o víkendu

2. prosince 2021
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a zvýšenému zájmu o informace spojené s testováním a fungováním odběrových míst v Nemocnici Pardubického kraje byla prodloužena doba fungování infolinky Nemocnice Pardubického kraje ke covidu-19.

Ta funguje každý všední den od 7.00 do 15.30 hodin a nově také o víkendu, tedy v sobotu a neděli od 8.00 do 12.00 hodin.

V případě, že potřebujete informace k odběrům nebo odběrovým místům Nemocnice Pardubického kraje, volejte na telefonní číslo 607 090 808.

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.