Nemocniční infolinka ke covidu-19 nově funguje také o víkendu

2. prosince 2021
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a zvýšenému zájmu o informace spojené s testováním a fungováním odběrových míst v Nemocnici Pardubického kraje byla prodloužena doba fungování infolinky Nemocnice Pardubického kraje ke covidu-19.

Ta funguje každý všední den od 7.00 do 15.30 hodin a nově také o víkendu, tedy v sobotu a neděli od 8.00 do 12.00 hodin.

V případě, že potřebujete informace k odběrům nebo odběrovým místům Nemocnice Pardubického kraje, volejte na telefonní číslo 607 090 808.

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.