Nemocnice začnou v tomto týdnu očkovat novou vakcínou proti covidu-19

Nemocnice začnou v tomto týdnu očkovat novou vakcínou proti covidu-19
12. září 2022
Nemocnice Pardubického kraje začne už v tomto týdnu na pěti očkovacích místech ve svých nemocnicích v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách očkovat novou vakcínou proti onemocnění covid-19.

Ta je speciálně zaměřena na variantu omikron, která v současné době dominuje. Od vylepšené verze vakcíny si odborníci slibují, že zmírní předpokládanou další vlnu covidové pandemie.

Účinnější vakcína proti omikronu se bude používat pouze jako posilovací dávka, tedy pro 3. a 4. dávku. Jako první a druhá dávka se i nadále aplikuje původní vakcína.

Novou vakcínou se bude očkovat v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici v úterý 13. září, v Pardubické nemocnici ve čtvrtek 15. září a v Litomyšlské a Svitavské nemocnici v pátek 16. září.

Bližší informace je možné získat na webu www.nempk.cz.

Další aktuality

Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.