Nemocnice se v lednu postupně vrátí do běžného režimu

29. prosince 2023
Všech pět krajských nemocnic se v průběhu ledna postupně vrátí k běžnému režimu. Kolektivní vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy sice zatím ukončené není, vedení se však podařilo s odborovými organizacemi domluvit na dodatku ke stávající kolektivní smlouvě a zakotvit do vnitřního dokumentu institut 24hodinové přítomnosti na pracovišti, tak jak to vyžaduje novelizovaný zákoník práce.

Podle novely musí s tímto krokem souhlasit také všichni zaměstnanci, jichž se tato provozní změna týká. V nemocnici tak v současné době probíhá postupné podepisování smluv, díky kterému mohou jednotlivá pracoviště zajistit nepřetržitý provoz v rozepsaném režimu.

V návaznosti na výše uvedené se mohou objevovat dílčí omezení, pokud nastanou, budou informace publikovány na webových stránkách dané nemocnice, případně sociálních sítích. Prosíme proto pacienty, klienty a návštěvy, aby sledovali příslušné komunikační kanály nemocnice.