Nemocnice pod sněhovou čepicí

4. prosince 2023
Po víkendové sněhové nadílce se pod sněhovou čepici schovalo všech pět areálů krajských nemocnic. V pondělním slunci byl na přicházející zimu hezký pohled. Kolegové ze správy areálů mají plné ruce práce a dělají, co mohou, aby bylo vše bezpečně sjízdné a schůdné. I tak ale všechny prosíme, aby se v nemocnicích pohybovali se zvýšenou opatrností.
Pardubická nemocnice

Chrudimská nemocnice

Litomyšlská nemocnice

Svitavská nemocnice

Orlickoústecká nemocnice

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.