Nemocnice Pardubického kraje v omezeném režimu opět povoluje návštěvy

17. května 2021
Od pondělí 17. května 2021 jsou v Nemocnici Pardubického kraje opět povoleny návštěvy, je ovšem třeba dodržet stanovená pravidla a také počítat s omezenou návštěvní dobou.

Pro návštěvu hospitalizovaného pacienta je třeba dodržet následující pravidla:

• absolvování PCR nebo antigenního testu na přítomnost onemocnění covid-19 s negativním výsledkem nejdéle 48 hodin před zahájením návštěvy a doložení dokladu o jeho provedení

nebo

• absolvované očkování proti covid-19, kdy:

• v případě dvoudávkové vakcíny:

• pokud ještě nebyla aplikována 2. dávka, od aplikace 1. dávky očkovací látky uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní

• pokud již byla aplikována i 2. dávka, neuplynulo více než 9 měsíců od aplikace 1. dávky

• v případě jednodávkové vakcíny od aplikace očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců

nebo

• prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19, kdy od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

a zároveň

• nejeví navštěvující osoba příznaky onemocnění covid-19 (zvýšená teplota, kašel, dušnost, zimnice, ztráta chuti nebo čichu…) a nebyla jí nařízena karanténa nebo izolace

• po dobu návštěvy používá respirátor.

Potvrzení o výsledku testu, prodělaném onemocnění nebo certifikát o absolvovaném očkování předložte bez vyzvání službu konajícímu zdravotnickému pracovníkovi k nahlédnutí, společně s vyplněným formulářem Prohlášení osoby navštěvující hospitalizovaného pacienta v NPK.

Nemocnice nezajišťuje návštěvníkům provedení antigenního testu na oddělení.

Návštěvní doba

Provoz

Návštěvní dny

Návštěvní hodiny

Standardní lůžka
(vč. porodnicko-gynekologických oddělení)

středa, neděle

Léčebny dlouhodobě nemocných

úterý, čtvrtek, sobota

Geriatrické centrum Pardubické nemocnice

pondělí–neděle

Lůžka intenzivní péče a dětská oddělení

Po individuální domluvě s vedením oddělení

Oddělení s dlouhodobě hospitalizovanými pacienty mohou mít lokálně upravené návštěvní hodiny, pro konkrétní informace prosíme sledujte webové stránky příslušné nemocnice na www.nempk.cz.

Návštěvy jsou povinny

• Vyplnit Prohlášení osoby navštěvující hospitalizovaného pacienta v NPK – ke stažení ZDE.
  • Délka návštěvy jednoho pacienta nepřesáhne 30 minut.
  • Jednoho pacienta mohou najednou navštívit maximálně dvě osoby.
  • Návštěvník má ústa a nos krytá respirátorem, dodržuje zásady respirační hygieny a před vstupem si dezinfikuje ruce.
  • Nedoporučuje se návštěva dětí do 10 let.

Možnosti návštěv

1. Upřednostňujeme návštěvy ve venkovních prostorách našich areálů. I taková návštěva se musí ohlásit sestře a odevzdat Prohlášení osoby navštěvující hospitalizovaného pacienta v NPK. Délka návštěvy je limitována pouze časem návštěvních hodin.
  2. Tam, kde je to možné, využijte vyhrazená místa pro návštěvy mimo pokoj pacienta. Dodržujte minimální vzdálenost 2 metry.
  3. Na vícelůžkovém pokoji je zároveň povolena vždy jen jedna návštěva, a to po dobu max. 30 minut. Po jejím odchodu musí být prostor vydezinfikován. Je tedy nutné počítat s časovou prodlevou.
  4. V rámci jednoho návštěvního dne smí proběhnout u pacienta vždy jen jedna návštěva.

Současný režim návštěv v Nemocnici Pardubického kraje je v souladu s mimořádným opatřením MZČR č. j.: MZDR 14597/2021-2/MIN/KAN.

Žádáme návštěvy, aby ve všech areálech NPK respektovaly ostatní pacienty, braly na ně ohled a dodržovaly minimální vzdálenosti.

Návštěvy jsou povinny respektovat pokyny zdravotnického personálu.