Nemocnice Pardubického kraje srdečně zve na přednášku Mgr. et Mgr. Marka Váchy, Ph.D. s názvem „Editace genomů – největší dilema současné bioetiky“.

14. března 2023

Ve čtvrtek 16. 3. 2023 ve 13.00 hodin se uskuteční v přednáškovém sále budovy č. 13 Pardubické nemocnice přednáška Mgr. et Mgr. Marka Váchy, Ph.D. s názvem „Editace genomů – největší dilema současné bioetiky“. Druhý termín přednášky je stanoven také na čtvrtek, a to 30. 3. 2023 rovněž od 13.00 hodin. Poslechnout si ji můžete v zasedací místnosti dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice.

O čem přednáška bude?

V přednášce bude stručně prezentována historie editování genomů zhruba od roku 2012 do současnosti, biologická podstata, technologie a využití a etická vyústění.

V listopadu 2018 bylo dosaženo nového milníku biologie: hmota začala měnit sebe samu. V současnosti nelze dohlédnout, do jaké míry ovlivní editování genomů biologickou medicínu, zemědělství, ekologii a dokonce umění, stejně jako sebechápání člověka, kým je.

Ti z vás, kteří se přednášky 16. 3. 2023 nebudou moci zúčastnit osobně mohou si ji poslechnout online, a to prostřednictvím tohoto odkazu ZDE.