Nemocnice Pardubického kraje radila veřejnosti, jak bojovat proti proleženinám

Nemocnice Pardubického kraje radila veřejnosti, jak bojovat proti proleženinám
18. listopadu 2016
Na všech pěti pracovištích Nemocnice Pardubického kraje mohla veřejnost získat cenné informace o proleženinách v rámci Světového dne STOP dekubitům.

Nemocnice Pardubického kraje se v pátek 18. listopadu 2016 připojila k celosvětové výzvě Den STOP dekubitům. Na všech pěti svých pracovištích připravila osvětovou akci pro veřejnost, jejímž cílem bylo zvýšení povědomí o proleženinách a především informovanost o prevenci a předcházení této závažné zdravotní komplikaci, která může výrazně prodloužit léčbu nemocných a zvýšit riziko úmrtí.

„Proleženiny jsou celosvětovým problémem. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím této akce oslovit veřejnost, abychom jí nabídli informace a poradenství v této problematice, protože dekubity nevznikají pouze v průběhu hospitalizace, ale mohou se objevit i v domácím prostředí,“ uvedla Světlana Jeřábková, ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje.

Při akci Den STOP dekubitům byla pro veřejnost připravena ukázka polohovacích pomůcek a správného polohování, poradenství v oblasti výživy, správné péče o pokožku či řešení inkontinence, představení materiálů na vlhké hojení ran a konzultace s rehabilitačním pracovníkem. Návštěvníci si mohli rovněž odnést užitečné informace o spolupráci s Charitou a Domácí péčí, rady ze zdravotně-sociální oblasti.

Další aktuality

Na Den glaukomu zdravotníci vyšetřili zrak téměř osmi desítkám pacientů. U jednoho objevili zelený zákal

22. března 2023

Postupné poškození zrakového nervu, které člověk ani nemusí zaznamenat, ale může vést až k oslepnutí. Glaukom, mezi veřejností známý také pod názvem zelený zákal, je záludné onemocnění, na které každoročně upozorňuje Světový týden glaukomu. Ten letos připadl na třetí březnový týden a osvětovou preventivní akcí se k němu připojilo také oční oddělení Litomyšlské nemocnice.