Nemocnice Pardubického kraje nabízí rady, zřídila Horkou linku výživy

9. prosince 2016
Nemocnice Pardubického kraje nabízí poradenství pro každého zájemce prostřednictvím nutričních terapeutů na nově zřízené Horké lince výživy.

Nemocnice Pardubického kraje připravila novinku určenou nejen pro pacienty a jejich blízké, ale i pro širokou veřejnost. Zřídila horkou linku výživy, na níž každý zájemce najde tým profesionálních nutričních terapeutů. Nabízejí pomoc a informace s celým spektrem problémů v oblasti výživy.

„Na naší Horké lince můžeme nabídnout odborné poradenství při změně stravovacích návyků, zdravou redukci tuku bez přípravků k hubnutí, informace k výživě dětí a dospívajících, konzultace pro těhotné ženy a maminky po porodu, nutriční poradenství pro osoby s poruchami příjmu potravy, individuální nutriční poradenství při specifických dietních omezeních a mnoho dalšího,“ uvedla ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Světlana Jeřábková a dodala: „Naši nutriční terapeuti prostě nabízejí oporu při nejistotě nebo při cestě za stanoveným cílem. Ke každému klientovi přistupují individuálně. Pokud nebude možné vyřešit problém telefonickou či e-mailovou konzultací, doporučí návštěvu nutriční ambulance.“

Nutriční terapeuti na Horké lince mají vzdělání v oblasti výživy a pracují bez odborného dohledu. Všichni mají registraci vydanou Ministerstvem zdravotnictví ČR a aktivně přistupují k celoživotnímu vzdělávání. „Poradenství poskytujeme i v případě, kdy někdo potřebuje radu, co může svému blízkému přinést do nemocnice. Nevhodná strava může vyvolat zdravotní komplikace a naopak dobře zvolená strava, může pacientovi navrátit chuť k jídlu a zlepšit jeho psychickou pohodu,“ uvedla Jeřábková.

Telefonické konzultace na Horké lince výživy Nemocnice Pardubického kraje jsou možné v pracovní dny od 7.00 do 14.00 hodin. K dispozici je i možnost poradenství prostřednictvím e-mailů. Kontakty na Horkou linku výživy Nemocnice Pardubického kraje