Náměstkyně ministra zdravotnictví se seznámila s novinkami Pardubické nemocnice

12. dubna 2016
Nově přístroje či vize centrálního urgentního příjmu. S tím se v Pardubické nemocnici seznámila náměstkyně ministra zdravotnictví Teska Arnoštová.

Pardubickou nemocnici navštívila náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová. Byla v pondělí 11. dubna 2016 hostem při slavnostním představení špičkového automatického a robotického systému pro kompletní rutinní a speciální analýzy na oddělení klinické biochemie a diagnostiky, jehož nákup byl financován z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR. Při této příležitosti se blíže seznámila i s dalšími provozy a plány největšího pracoviště Nemocnice Pardubického kraje.

Kromě biochemické laboratoře navštívila náměstkyně ministra zdravotnictví Teska Arnoštová v doprovodu představenstva společnosti a vedení Pardubické nemocnice v průběhu pondělního odpoledne radiodiagnostické oddělení, které v loňském roce prošlo velkou modernizací. „Byli jsme jedna z posledních velkých nemocnic, která neměla digitalizované rentgeny. Vloni byl tento handicap odstraněn. Nyní zde máme nejmodernější technologie, což je velké plus,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Díky této přístrojové obměně nastalo velké zrychlení provozu. To jistě uvítali pacienti i personál oddělení. A pochopitelně je chod i ekonomicky výhodnější, protože odpadly některé náklady spojené s dřívější technologií,“ dodala ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

Náměstkyně ministra zdravotnictví Teska Arnoštová poté zamířila na Emergency Chirurgické kliniky. Seznámila se nejen s jeho současným provozem, ale i s vizemi do budoucna. „V Pardubické nemocnici je v současnosti jedenáct příjmových míst pro vozy záchranné služby. To pochopitelně není ideální situace. Proto je v plánu vybudování centrálního urgentního příjmu, což bude mnohem komfortnější pro práci lékařů a záchranářů a pochopitelně i pro nemocné,“ uvedl generální ředitel Gottvald a dodal: „A stále jsme se nevzdali ambice být součástí traumacenter. Třeba jako spolupracující subjekt.“

Poslední zastávkou náměstkyně ministra zdravotnictví byla nejnovější budova v areálu Pardubické nemocnice. Svou bezmála tříhodinovou návštěvu zakončila ve vloni otevřeném Multioborovém pavilonu, kde nahlédla na pracoviště stomatochirurgie.

Dušan Korel
Foto: Tomáš Kubelka