Nadační fond S námi je tu lépe! podpořila firma Rieter CZ

16. ledna 2018
Vedení společnosti Rieter CZ s.r.o. se rozhodlo v letošním roce opět podpořit projekt nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice částkou 100 000 Kč.

Za účasti krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra a zástupců nadačního fondu Kvida Štěpánka, Jiřího Řezníčka, Josefa Hájka i starosty města Petra Hájka proběhlo 12. ledna 2018 slavnostní předání symbolického šeku v prostorách společnosti Rieter CZ. Z rukou výkonného ředitele firmy Ing. Jana Lustyka převzal šek ředitel Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice Tomáš Julínek a uvedl: „Rád bych poděkoval firmě Rieter, že podporuje opakovaně Orlickoústeckou nemocnici a pomáhá nám tím řešit nákupy nového vybavení, na které se v rámci běžného rozpočtu nemocnice nedostává. Díky darované částce 100 tis. Kč se Rieter opět zařadil mezi významné sponzory našeho nadačního fondu, čehož si velmi vážíme.“

Letošní darovaná částka přispěje k nákupu stabilometrické plošiny, jejíž cena se pohybuje ve výši 1,3 mil. Kč a pomůže pacientům nemocnice se zlepšením jejich stability a nervosvalové koordinace i při nácviku správného držení těla. Bude sloužit jako pomocník fyzioterapeutů na rehabilitačním oddělení, zejména při terapii neurologických a ortopedických pacientů. Radní Ladislav Valtr poděkoval všem přítomným za jejich podporu veřejných zájmů: „Mezi významné partnery nadace S námi je tu lépe! patří mimo jiné právě společnost Rieter CZ již dlouhodobě. Spolupráce této firmy s nemocnicí v časech dobrých i horších je každopádně příkladná, proto věřím, že bude pokračovat i nadále. Navíc bychom byli velmi rádi, kdyby se po vzoru modelu nadačního fondu S námi je tu lépe! při Orlickoústecké nemocnici podařilo šířit obdobnou filantropii i v dalších regionech. Úspěch těchto snah však vždy závisí na ochotě lidí a firem přispět ve veřejném zájmu, tedy na jejich sounáležitosti s okolím, kde žijí či podnikají,“ dodal Valtr.

Finanční dar neposkytla společnost nadačnímu fondu poprvé, prostředky na nákup nového vybavení putovaly do místní nemocnice pravidelně již posledních devět let. „V roce 2008, kdy jsem se stal generálním ředitelem firmy, jsem mimo jiné uvažoval o naší filantropické činnosti. V rámci sociálně-zdravotního pilíře, který je jednou ze tří oblastí, které firma podporuje, nebylo nutné dlouhé přemýšlení a volba padla na nemocnici. Naše firma je co do počtu zaměstnanců největší ve městě a řada z nich čas od času nemocnici vyhledá. Vždy říkám, že nejlepší je do nemocnice nechodit, ale když už je návštěva nutná, tak chceme, aby byla příjemná k pacientům, a to prostředím i kvalitním a moderním vybavením. Proto jsme se ve firmě se zaměstnanci shodli, že podpora nemocnice je správnou volbou a určitě mohu slíbit, že v ní budeme i nadále pokračovat,“ uzavřel výkonný ředitel společnosti Rieter CZ Jan Lustyk.

Rieter CZ s.r.o. se sídlem v Ústí nad Orlicí je součástí švýcarského koncernu Rieter, který je předním světovým výrobcem strojních zařízení a ucelených systémových řešení pro textilní průmysl.