Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky

17. prosince 2017
Slavnostním předáním cen vyvrcholilo 4. BasketMalování, projekt Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice pro dětské pacienty.

Čtvrtý ročník BasketMalování má za sebou slavnostní tečku. Společný projekt Pardubické nemocnice a basketbalové klubu BK JIP Pardubice určený pro děti hospitalizované v nemocnici zná své vítěze. Autoři nejlepších obrázků převzali ceny v sobotu 16. prosince 2017 přímo na palubovce o přestávce ligového utkání Beksy proti Jindřichovu Hradci.

„Když jsem byl vybrán za patrona letošního ročníku, moji předchůdci mě varovali, že mě čeká náročný úkol. A skutečně tomu tak bylo. Nejprve jsem při návštěvě dětí v nemocnici ukázal, jak mi jde malování. Nebo spíše nejde. A ještě těžší bylo vybírat nejlepší obrázky. Děti na rozdíl ode mne kreslit umí. Nebylo vůbec snadné zvolit vítěze,“ pronesl pardubický basketbalista Kamil Švrdlík, který byl patronem soutěže a zároveň členem poroty.

BasketMalování probíhalo v jarních měsících na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice. Hospitalizované děti pod vedením učitelek ze školy při zdravotnickém zařízení kreslily obrázky s libovolnou basketbalovou tématikou. „Jsme rádi, že se z tohoto projektu již stala tradiční záležitost. Dětem přináší zpestření pobytu v nemocnici a rozptýlení při léčbě. A je pozitivní, že mají o soutěž zájem. Počet obrázků i jejich úroveň o tom plně svědčí. Pardubickým basketbalistům patří naše poděkování za podporu a spolupráci při této aktivitě, kterou jednoznačně vítám,“ řekla Štěpánka Fraňková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Na konci soutěže se sešla bezmála stovka obrázků. Porota, kterou tvořili zástupci basketbalového klubu a nemocnice, z nich v každé ze čtyř věkových kategorií vybrala tři nejlepší. „Děti malovaly s velkou fantazií, byly opravdu šikovné. Myslím si, že se při kreslení dobře pobavily. A to je hlavní účel této soutěže,“ řekl Kamil Švrdlík.

Každý, kdo se do soutěže zapojil, získal vstupenky na jeden ligový zápas pardubických basketbalistů. A autoři tří nejlepších obrázků v každé kategorii dostali ještě věcné ceny věnované Pardubickou nemocnicí a basketbalovým klubem. Slavnostní předání se uskutečnilo v rámci sobotního ligového zápasu ve Sportovní hale na Dašické ulici. „Stejně jako v minulých letech jsme pro vítěze všech čtyř kategorií připravili i speciální cenu. Každý od nás opět dostal repliku našeho dresu se svým jménem na zádech. Věřím, že je potěší a že pro ně budou milou vzpomínkou na tuto soutěž,“ řekl Pavel Stara, předseda představenstva BK JIP Pardubice.

A tradice zůstane zachována i v podobě definitivní tečky. Znovu ji udělá dražba dvanácti oceněných obrázků, jejíž výtěžek bude věnován dětskému oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice.

Výsledky 4. BasketMalování

Kategorie I Eliška Teresková, Filip Izák, Adélka Literová