Na antigenní testy mohou samoplátci nově i do Svitavské nemocnice

10. října 2021
Od pondělí 11. října 2021 bude odběrové místo covid-19 ve Svitavské nemocnici testovat antigenními testy nově také samoplátce.

Pro odběr je nutné se objednat v on-line rezervačním systému, protože kapacita odběrových míst je omezená. Cena antigenního testu pro samoplátce je 201 korun. Odběrové místo se nachází v přízemí budovy B. Vchod je hlavním vstupem do Svitavské nemocnice.

Informace o fungování odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje lze získat na telefonní infolince, která je v provozu každý všední den od 7.00 do 15.30 hodin na čísle 607 090 808, nebo na webových stránkách nemocnice zde.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

• doklad totožnosti
  • kartičku zdravotní pojišťovny (prosíme, zkontrolujte si datum platnosti průkazu, v případě neplatnosti si nechte vystavit náhradní potvrzení, že jste pojištěncem)

Vyplnění formuláře je nutné především z důvodu aktuální přítomnosti či absence příznaků. Formulář je možné si vytisknout, vyplnit a přinést s sebou, nebo ho lze vyplnit na odběrovém místě.

Ve všech prostorách nemocnice, prosíme, noste respirátor!

VÝSLEDEK TESTOVÁNÍ

Na výsledek testu vyčkejte ve vestibulu nemocnice. Personál vám ho přijde sdělit a předá vám certifikát.

případě negativního výsledku personál odběrového místa zadá výsledek do celorepublikového systému a vydá vám potvrzení o výsledku.

případě pozitivního výsledku antigenního testu a zároveň při absenci příznaků nemoci covid-19 je na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví České republiky nutné bez prodlení provést ověřovací vyšetření PCR metodou. Přímo na odběrovém místě tedy bude proveden PCR test novým stěrem z nosohltanu. Informace o výsledku tohoto vyšetření vám bude zaslána prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefon do 48 hodin.

POTVRZENÍ PRO VYCESTOVÁNÍ

Pokud potřebujete oficiální dvojjazyčné potvrzení o výsledku antigenního testu pro případ vycestování do zahraničí, jedná se o administrativní výkon, který je zpoplatněn podle ceníku Nemocnice Pardubického kraje částkou 120 Kč. Odběrová místa disponují česko-anglickou verzí potvrzení.