Místopředseda Poslanecké sněmovny Bartošek se seznámil s Pardubickou nemocnicí

13. června 2016
S chodem Pardubické nemocnice i s plány jejího rozvoje se seznámil místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek.

Významný ústavní činitel zavítal do Pardubické nemocnice. Největší pracoviště Nemocnice Pardubického kraje v pondělí 13. června navštívil místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek. Fungování nové společnosti po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče v Pardubickém kraji, novinky v Pardubické nemocnici nebo třeba personální problematika a systém vzdělávání v celém českém zdravotnictví. To byla témata, která se probírala při setkání místopředsedy Bartoška s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem, ředitelkou Pardubické nemocnice Ivanou Urešovou a náměstkem pro léčebně-preventivní péči Romanem Michálkem.

Členové vedení seznámili hosta i s plány dalšího rozvoje zdejšího zdravotnického zařízení v podobě nového pavilonu psychiatrie a projektu urgentního příjmu s centralizací akutních oborů. V průběhu více než dvouhodinové návštěvy se místopředseda Poslanecké sněmovny podíval i na některá pracoviště. Prohlédl si zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji, v Multioborovém pavilonu navštívil ambulanci a moderní operační sál oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Poté se přesunul do sousední budovy a seznámil se s provozem Komplexního onkologického centra Pardubického kraje a zároveň s velmi dobrou spoluprací Pardubické nemocnice a firmy Multiscan.

(dk)