Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

8. září 2016
Ministr financí Andrej Babiš ve čtvrtek 8. září navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o fungování společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

O současném fungování nemocnic akutní péče společnosti Nemocnice Pardubického kraje se při své návštěvě 8. září zajímal ministr financí Andrej Babiš a náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek.

V průběhu diskuze se ministr financí zajímal o fungování nové společnosti po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče v Pardubickém kraji, o dopady fúze nemocnic na ekonomiku společnosti a nemocnic, ale také o personální problematiku a systém vzdělávání v celém českém zdravotnictví. To je jen výčet z mnoha témat, která se probírala při setkání ministra Babiše s vedením společnosti v čele s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem, náměstkem generálního ředitele pro řízení a provoz nemocnice Petrem Rudzanem, náměstkem generálního ředitele pro zdravotní péči Vladimírem Ningerem, ředitelkou Pardubické nemocnice Ivanou Urešovou a s představiteli Pardubického kraje hejtmanem Martinem Netolickým a jeho 1. náměstkem Romanem Línkem.

Členové vedení společnosti seznámili hosta i s plány dalšího rozvoje nemocnic společnosti v podobě nového pavilonu psychiatrie a projektu urgentního příjmu s centralizací akutních oborů v Pardubické nemocnici, o rozvoji Svitavské nemocnice či o projektu urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

V průběhu téměř dvouhodinové návštěvy se ministr financí podíval i na některá pracoviště Pardubické nemocnice, při které mu poskytl praktické i odborné informace náměstek ředitelky Pardubické nemocnice pro léčebně-preventivní péči Roman Michálek. Celá delegace si prohlédla prostory plicního oddělení v Multioborovém pavilonu, kde také ministr krátce pohovořil se zaměstnanci nemocnice, dále návštěva zavítala na zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji.