Memoryboxy ve Svitavské nemocnici pomáhají těm, co přišli o miminko

7. listopadu 2022
Svitavská nemocnice pamatuje i na rodiny, které se musí vyrovnat se ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, při porodu nebo krátce po něm.

Vždy je naším cílem pomoci. Ztráta miminka je hodně smutnou událostí nejen pro ně, ale i pro nás,“ řekla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice Šárka Prudilová.

„Pokaždé se snažíme být empatičtí a rodině nabídnout také hmatatelnou pomoc a podporu,“ uvedla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice, které může nově k takové pomoci využít tzv. Memoryboxy„Jde o kufřík, který má rodičům pomoci zachovat si maximální množství vzpomínek na jejich miminko. Připomíná jim, že i když krátce, přesto měli možnost být dobrými rodiči,“ podotkla Šárka Prudilová.

Nemocnice propojuje rodiny s neziskovým sektorem

Memorybox obsahuje oblečení pro miminko, dvě identické háčkované hračky (jednu pro rodiče, jednu pro miminko) i deku na zabalení miminka. Do Svitavské nemocnice ho dodává nezisková organizace Dítě v srdci.

„Rodiny, které se ocitnou v této nelehké situaci, seznamujeme také se službou odborného sociálního poradenství a následnou možností dlouhodobé psychické podpory. Tu mohou využít poté, co opustí naše oddělení,“ uzavřela staniční sestra.