Malá pardubická Live opět nabídne živé přenosy z očních operací

24. dubna 2018
V pátek 27. dubna 2018 se koná 2. Malá pardubická Live a Video Surgery. Odborné setkání očních lékařů nabídne i živé přenosy operací.

Tři naživo přenášené operace a k tomu řada přednášek a sdělení na zajímavá témata. Bohatý program nabídne tradiční setkání očních lékařů, které pořádá oční oddělení Pardubické nemocnice. Letošní ročník, jenž se koná pod názvem 2. Malá pardubická Live a Video Surgery se uskuteční v pátek 27. dubna ve velké posluchárně Pardubické nemocnice u hlavní vrátnice. Akce začíná v 9.00 hodin.

Přenosy z operačního sálu do posluchárny s doprovodným odborným komentářem jsou do programu zařazeny pátým rokem po sobě a vždy jsou atraktivním bodem tohoto setkání očních lékařů. Nejinak by tomu mělo být i letos, kdy budou připraveny tři operační výkony:

• PPV chirurgická léčba komplikací diabetické retinopatie,
  • chirurgie katarakty s ZEPTO kapsulorexí
  • trabekulektomie

Operace budou provádět Eva Klofáčová z Oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha a primář očního oddělení Pardubické nemocnice Jan Novák, jenž je zároveň odborným garantem akce.

Vedle přenosů z operačních sálů je v programu ještě deset přednášek. Kromě lékařů z pořádajícího oddělení s nimi vystoupí i hosté z očního oddělení Litomyšlské nemocnice, Oční kliniky Oftal Brno, Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav a Fakultní nemocnice Brno. Akci budou moderovat zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické nemocnice Hana Adámková a její kolega Jiří Blažek.

(dk)