Litomyšlská nemocnice nově očkuje i jednodávkovou vakcínou Janssen

18. srpna 2021
Od středy 18. srpna očkovací místo Litomyšlské nemocnice očkuje i jednodávkovou vakcínou Janssen společnosti Johnson & Johnson. Této vakcíny mohou využít neregistrovaní zájemci o očkování.

Doposud všech pět očkovacích míst Nemocnice Pardubického kraje nabízelo očkování dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společností Pfizer/BioNTec. Počínaje středou 18. srpna má však očkovací místo Litomyšlské nemocnice k dispozici také vakcínu Janssen, která je podávána v jedné dávce a která může být aplikována zájemcům od 18 let.

Vzhledem k organizaci očkovacího místa je jednodávková vakcína určena pouze pro neregistrované zájemce. Pokud to bude v danou chvíli technicky možné, mohou si neregistrovaní zájemci případně zvolit i vakcínu Comirnaty od společností Pfizer/BioNTec, jednodávková vakcína společnosti Johnson & Johnson je však pro neregistrované primární vakcínou.

Bez registrace je na očkovací místo Litomyšlské nemocnice možné přijít každý všední den od 7.00 do 13.00 hodin.