Ke zdravému sezení zdravotníkům z interního oddělení pomohou nové židle

1. června 2021
Správná ergonomie sezení, která předchází zdravotním komplikacím a pomáhá v dobrém držení těla, se zdaleka netýká jen pracovníků v kancelářích, ale samozřejmě i zdravotníků. Právě s touto skutečností naložila i společnost KYB CHITA Manufacturing Europe, která internímu oddělení Chrudimské nemocnice darovala ergonomické židle. Za trochu neobvyklým darem se však ukrývá i osobní příběh.

Náhoda někdy vytvoří takové situace, které by filmový scénárista jen těžko vymýšlel. Když z rozhovoru mezi dvěma přítelkyněmi – Kamilou Stejskalovou a lékařkou interního oddělení Martinou Fibichovou – mezi řečí vyplynulo, že by zdravotníkům při dlouhých službách v nemocnici udělaly radost nové kancelářské židle, nevzala to Kamila Stejskalová jako bezvýznamnou poznámku a rozhodla se pomoci. Zkusila proto oslovit několik společností, zda by si tohle zdravotnické přání nevzaly za své, mezi nimi i společnost KYB sídlící v Chrudimi. A ta si to za své vzala.

Osobní zkušenost rozhodla

Žádost totiž dorazila personalistce společnosti KYB Michaele Černé. „Když přišla zpráva paní Stejskalové, zda bychom nepodpořili Chrudimskou nemocnici, moje srdce se otevřelo, protože jsem s ní právě měla čerstvou osobní zkušenost,“ říká Michaela Černá a pokračuje: „Na interní oddělení odvezla záchranná služba v prosinci našeho bývalého kolegu a dobrého rodinného přítele Vladimíra s těžkou diagnózou – covid-19, zápal plic a selhání ledvin. Nakonec strávil v nemocnici dva a půl měsíce, z toho většinu času v umělém spánku, a ač to nevypadalo dobře, dostali ho z toho. Po celou dobu hospitalizace byl přístup personálu ke mně i k rodině na Slovensku famózní. Proto když přišla zpráva, že by naše společnost mohla pomoci, neváhala jsem a požádala vedení o dar pro nemocnici,“ vypráví Michaela, která v rámci své společnosti získala podporu od finančního ředitele Jana Zárybnického i prezidenta společnosti pana Makoto Ikuta.

Už za necelý týden tak společnost KYB CHITA Manufacturing Europe, s. r. o. předala internímu oddělení Chrudimské nemocnice šest ergonomických židlí. „Po několika vlnách pandemie, kdy zdravotníci neměli příliš prostoru se starat také sami o sebe, je dar v podobě komfortních židlí velmi vítaný. Podpory firmy KYB si vážíme a za dar děkujeme,“ uzavírá náměstek ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice a primář interního oddělení Tomáš Tomek.