Kardiologie oslavila své dvacetiny při krajském semináři na zámku

17. října 2018
Kardiologické oddělení Pardubické nemocnice si v rámci tradičního krajského semináři připomnělo 20. výročí svého vzniku.

Ohlédnutí za minulostí, ale samozřejmě i pohled na současné pracoviště a výhled do budoucna. To vše nabídl program již 22. krajského kardiologického semináře, který 11. října 2018 pořádalo kardiologické oddělení Pardubické nemocnice. V rámci tradiční odborné akce a za hojné účasti v Rytířských sálech na pardubickém zámku oslavilo dvacetileté výročí svého vzniku.

„Za dvacet let se nám podařila většina věcí, které jsme plánovali při vzniku kardiologického oddělení. Téměř kompletně zajišťujeme kardiologickou péči v Pardubickém kraji,“ pronesl dlouholetý primář kardiologického oddělení a v současnosti přednosta interní kliniky Petr Vojtíšek. Právě pod jeho vedením kardiologické oddělení vzniklo. Z pozice primáře ho vedl až do konce srpna 2016. Zákonitě právě on se na úvod krajského semináře ohlédl za dvacetiletou historií tohoto pracoviště.

Další přednášky přidali lékaři z kardiologického oddělení a ze spolupracujícího Kardiologického centra Agel. „Představili současnost tohoto pracoviště a hovořili o výsledcích naší společné práce,“ poznamenal přednosta Vojtíšek. V programu vystoupil také zajímavý host, český lékař dlouhodobě působící na University College of London, profesor Martin Bobák. Pro kardiologický seminář si připravil přednášku, v níž porovnával kontrolu hypertenze ve studiích Pardubice – Augsburg a HAPIEE. „Od roku 1992 s ním spolupracujeme v oblasti epidemiologických problémů, které se týkají ischemické choroby srdeční a jejich rizikových faktorů nebo hypertenze. Jeho přednáška byla zaměřena právě na výsledky našich společných prací,“ uvedl přednosta Vojtíšek.

Tradiční akce, kterou zahájili generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková, do Rytířských sálů pardubického zámku přilákala kolem 150 účastníků. Kromě odborného programu nabídla i společenskou část s koncertem Heroldova kvarteta.

„Seminář se po všech stránkách vydařil. Potěšil nás vysoký počet účastníků, mezi nimiž byli vesměs kardiologové a internisté ze všech pracovišť Pardubického kraje a také hosté z Kardiochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, se kterou úzce spolupracujeme,“ řekl přednosta Vojtíšek.