IX. Mezioborová konference

29. října 2013
Litomyšlská nemocnice, a.s. pořádala v sobotu 12. října v prostorách Seminárního sálu zámeckého pivovaru již IX. Mezioborovou konferenci na téma "Právo a etika v léčebně-ošetřovatelské péči. Chirurgie a ortopedie." Konference se konala pod záštitou Města Litomyšl a KÚ Pardubice. Akce se zúčastnilo více než 100 účastníků a zaznělo na ní 12 přednášek. Dopolední program byl zaměřen na legislativní změny, které sebou přinese nový Občanský zákoník.

V následujícím bloku byl představen systém identifikace a sledování nozokomiálních nákaz a s tím spojené možnosti využití softwarových nástrojů. Dopolední blok uzavřely přednášky chirurgického oddělení. Odpolední program patřil ortopedickému oddělení, kdy přišlo i k milému překvapení.

V průběhu přednášek bylo vrchní sestře ortopedie pogratulováno k významnému jubileu. Účastníci konference v průběhu celého dne živě diskutovali nad možnostmi dalšího rozvoje Litomyšlské nemocnice.

Občerstvení pro přítomné připravili zaměstnanci stravovacího úseku nemocnice.

Akce byla všemi hodnocena jako zdařilá a neformální.