Interní oddělení Pardubické nemocnice bylo vykradeno. Péče o pacienty však není ohrožena

Interní oddělení Pardubické nemocnice bylo vykradeno. Péče o pacienty však není ohrožena
4. listopadu 2015
Na interním oddělení Pardubické nemocnice došlo k závažné krádeži na endoskopickém pracovišti. Policie ČR žádá o spolupráci i veřejnost.

Dne 4. 11. 2015 v ranních hodinách bylo zjištěno odcizení přístrojů z endoskopického pracoviště Interní kliniky, které je svou činností výjimečné v rámci Pardubického kraje. Odcizeny byly endoskopické přístroje v hodnotě více než 1 milion korun a celou událost již šetří Policie ČR.

Odcizen byl např. gastroskop, kolonoskop či lineární sonda k ultrazvukovému přístroji. I přes omezený provoz není péče o pacienty ohrožena. Do plného provozu se díky rychlému zapůjčení náhradních přístrojů dostane oddělení již v pondělí 9. 11. 2015.

Společnost Nemocnice Pardubického kraje tento typ hyenismu odsuzuje a v plné šíři je připravena ke spolupráci s Policií ČR. Společnost také reaguje na danou situaci přijetím opatření na zvýšení ostrahy areálu.

Policie ČR zároveň žádá občany, kteří by mohli svým svědectvím jakkoliv pomoci k objasnění, aby se přihlásili na linku 158.  

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.