Interní oddělení Pardubické nemocnice bylo vykradeno. Péče o pacienty však není ohrožena

4. listopadu 2015
Na interním oddělení Pardubické nemocnice došlo k závažné krádeži na endoskopickém pracovišti. Policie ČR žádá o spolupráci i veřejnost.

Dne 4. 11. 2015 v ranních hodinách bylo zjištěno odcizení přístrojů z endoskopického pracoviště Interní kliniky, které je svou činností výjimečné v rámci Pardubického kraje. Odcizeny byly endoskopické přístroje v hodnotě více než 1 milion korun a celou událost již šetří Policie ČR.

Odcizen byl např. gastroskop, kolonoskop či lineární sonda k ultrazvukovému přístroji. I přes omezený provoz není péče o pacienty ohrožena. Do plného provozu se díky rychlému zapůjčení náhradních přístrojů dostane oddělení již v pondělí 9. 11. 2015.

Společnost Nemocnice Pardubického kraje tento typ hyenismu odsuzuje a v plné šíři je připravena ke spolupráci s Policií ČR. Společnost také reaguje na danou situaci přijetím opatření na zvýšení ostrahy areálu.

Policie ČR zároveň žádá občany, kteří by mohli svým svědectvím jakkoliv pomoci k objasnění, aby se přihlásili na linku 158.