Infolinka covid-19 mimo provoz

6. května 2022
Dnes, tj. 6. května 2022, je infolinka covid-19 Nemocnice Pardubického kraje z technických důvodů mimo provoz. Děkujeme za pochopení.

Geriatrie: Medicínsky komplexní obor, který pomáhá nejen pacientům, ale i jejich rodinám

16. května 2022

Geriatrické centrum Pardubické nemocnice je pracoviště s jednou z nejdelších tradicí v tomto oboru v Česku. Poskytuje komplexní péči o seniory, a to jak v ambulantní, tak lůžkové složce, tedy na lůžkách akutních i následných. Právě geriatrie je jedním z mála medicínských oborů, který stále nabízí lékařům náhled na pacienta jako na celek. „Práce v geriatrii poskytuje možnost pracovat v obrovském medicínském rozsahu – to pak z lékařů dělá šikovné pracovníky v celkovém náhledu na pacienta s uměním kombinovat jednotlivé obory a diagnózy,“ říká primář geriatrického centra Ivo Bureš.

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.