I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení
13. ledna 2022
Na dětském oddělení se v prosinci 2021 uskutečnilo pět vystoupení Zdravotních klaunů, z toho jedno na Štědrý den. Projektové dny „Čas vánoční – čas sváteční“ umocnily předvánoční atmosféru a zapojily děti do předvánočních příprav.

Ani „Mikulášská nadílka“, ve spolupráci se studenty VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí, letos nechyběla. Nikoho čerti neodnesli a děti měly velkou radost. Ani tento rok na nás nezapomněli naši sponzoři, od kterých jsme převzali mnoho krásných dárků. Poděkování patří zaměstnancům Wiky, spol. s r. o. Lanškroun za hračky, spolku „Tvoříme pro radost“, z.  s. Choceň za plyšové marůdky, NNO Cestě pro rodinu, Žamberk za svícen a ovoce pro zdravotníky Orlickoústecké nemocnice.

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.