I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení
13. ledna 2022
Na dětském oddělení se v prosinci 2021 uskutečnilo pět vystoupení Zdravotních klaunů, z toho jedno na Štědrý den. Projektové dny „Čas vánoční – čas sváteční“ umocnily předvánoční atmosféru a zapojily děti do předvánočních příprav.

Ani „Mikulášská nadílka“, ve spolupráci se studenty VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí, letos nechyběla. Nikoho čerti neodnesli a děti měly velkou radost. Ani tento rok na nás nezapomněli naši sponzoři, od kterých jsme převzali mnoho krásných dárků. Poděkování patří zaměstnancům Wiky, spol. s r. o. Lanškroun za hračky, spolku „Tvoříme pro radost“, z.  s. Choceň za plyšové marůdky, NNO Cestě pro rodinu, Žamberk za svícen a ovoce pro zdravotníky Orlickoústecké nemocnice.

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.