I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb květen 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb květen 2021 na dětském oddělení
11. června 2021
Aktivitami nabitý květen na dětském oddělení přinesl hospitalizovaným dětem rozmanité rozptýlení.

Na dětském oddělení se v květnu 2021 uskutečnila čtyři vystoupení Zdravotních klaunů, projektové dny „Den Evropy“: barvy a chutě Evropy a „Den Afriky“ s paní  Ladislavou Stejskalovou z NNO Cesta pro rodinu Žamberk. Dále také projektový den „Světový den her“ a „Týden plný her“.

Paní Eva Jakoubková malovala s dětmi na přání a u pavilonu dětského oddělení vystoupila Filharmonie Hradec králové (klarinetové kvarteto). Tohoto vystoupení se zúčastnili žáci Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, klienti Stacionáře Ústí nad Orlicí.

Nádherně rozkvetlá zahrada za dětským oddělením navíc již láká ke klidnému spočinutí.


Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.