Endoskopická věž pro ORL oddělení ,,Plné rozlišení pro moderní vyšetření“

Endoskopická věž pro ORL oddělení ,,Plné rozlišení pro moderní vyšetření“
22. ledna 2016
ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice získalo moderní endoskopickou věž díky Nadačnímu fondu S námi je tu lépe! a štědrosti sponzorů.

Ještě v květnu 2015 bylo pořízení špičkové techniky na ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice pouze projektový záměr Nadačního fondu S námi je tu lépe! Dnes, díky sponzorům ze spádové oblasti nemocnice, je tato špičková technika již součástí vybavení ORL oddělení. 

Nová diagnostická technika za více než 1,3 mil. Kč umožňuje nejvyšší možnou úroveň zobrazení, a tedy i detekci patologických nálezů při vyšetřování nosních dutin, nosohltanu, hltanu, dutiny ústní, hypofaryngu a hrtanu včetně otoskopické diagnostiky patologie zvukovodu.

Každé takové nové zařízení vyžaduje i nové know – how, včetně inovace vyšetřovacích postupů. Z tohoto důvodu se primář ORL oddělení MUDr. Josef Hájek zúčastnil v závěru minulého roku třídenního certifikovaného kurzu na ORL klinice fakultní nemocnice v Brescii v severní Itálii, a získané poznatky a zkušenosti již implementuje ve svém pracovním týmu. 

V symbióze techniky a odbornosti zdravotního personálu je tak umožněna včasná detekce nádorových onemocnění horních cest dýchacích, polykacích a včasné zahájení léčby v ještě dobře léčitelných stadiích onemocnění. 

„Nadační fond S námi je tu lépe! opět pokročil v naplnění cílů svého poslání a realizací projektu „Endoskopická věž pro ORL“ se oddělení ORL Orlickoústecké nemocnice stalo prvním takto moderně vybaveným pracovištěm v rámci Pardubického kraje,“ dodal MUDr. Josef Hájek. 

Děkujeme všem dárcům, kteří se rozhodli podpořit tento projekt!