Dvě kliniky Pardubické nemocnice povedou nadále stávající přednostové

6. ledna 2021
Ve vedení dvou klinik Pardubické nemocnice budou stát dosavadní přednostové. V prosincovém výběrovém řízení obhájil svou funkci přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., a potvrzen v pozici přednosty byl také MUDr. Lukáš Sákra, Ph.D., který Chirurgickou kliniku doposud vedl v pověření.

V prvních lednových dnech byli oba přednostové oficiálně uvedeni do funkce, a to generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem a ředitelem pro zdravotní služby Vladimírem Ningerem.

Oběma přednostům určitě patří poděkování za jejich dosavadní kvalitní práci ve vedení klinik a zároveň přání elánu a úspěchů do další práce,“ řekl generální ředitel Tomáš Gottvald.

Přednosta Milan Košťál bude po úspěšném obhájení funkce stát v čele Porodnicko-gynekologické kliniky do konce roku 2023. Přednosta Chirurgické kliniky Lukáš Sákra, který byl pověřen řízením kliniky po zesnulém přednostovi doc. MUDr. Jiřím Šillerovi, Ph.D., povede kliniku do konce roku 2025.