Dvě kliniky Pardubické nemocnice povedou nadále stávající přednostové

Dvě kliniky Pardubické nemocnice povedou nadále stávající přednostové
6. ledna 2021
Ve vedení dvou klinik Pardubické nemocnice budou stát dosavadní přednostové. V prosincovém výběrovém řízení obhájil svou funkci přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., a potvrzen v pozici přednosty byl také MUDr. Lukáš Sákra, Ph.D., který Chirurgickou kliniku doposud vedl v pověření.

V prvních lednových dnech byli oba přednostové oficiálně uvedeni do funkce, a to generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem a ředitelem pro zdravotní služby Vladimírem Ningerem.

Oběma přednostům určitě patří poděkování za jejich dosavadní kvalitní práci ve vedení klinik a zároveň přání elánu a úspěchů do další práce,“ řekl generální ředitel Tomáš Gottvald.

Přednosta Milan Košťál bude po úspěšném obhájení funkce stát v čele Porodnicko-gynekologické kliniky do konce roku 2023. Přednosta Chirurgické kliniky Lukáš Sákra, který byl pověřen řízením kliniky po zesnulém přednostovi doc. MUDr. Jiřím Šillerovi, Ph.D., povede kliniku do konce roku 2025.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.