Dnes po deváté hodině bylo v babyboxu Pardubické nemocnice nalezeno miminko

30. července 2021
Předposlední červencový den se krátce po deváté hodině ranní hodin spustil alarm babyboxu Pardubické nemocnice. Uvnitř speciální schránky zdravotníci nalezli zdravou novorozenou holčičku. Ta měřila 46 cm a vážila necelé tři kilogramy, na sobě měla kalhotky s kšandami a byla zabalená do dečky.

Holčička je již devátým dítětem, které bylo ve zdejším babyboxu nalezeno. Naposledy se alarm rozezněl v prosinci loňského roku, kdy do něj byla odložena také holčička. Poprvé do této speciální schránky bylo dítě odloženo v úterý 6. března 2012 v 19.27 hodin, jednalo se o čerstvě narozeného chlapce.