Dlouholetý primář ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice oslavil významné životní jubileum

Dlouholetý primář ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice oslavil významné životní jubileum
12. ledna 2023

Významné životní jubileum oslavil před časem lékař MUDr. Miroslav Vlach, který více než dvacet let působil jako primář ortopedického oddělení a v letech 2015 a 2016 také jako ředitel Litomyšlské nemocnice.

Díky svému lidskému přístupu je a vždy byl pacienty i kolegy velmi oblíben. Jeho pracovitost, zručnost a odborná úroveň byla zárukou dalšího rozvoje ortopedie v Litomyšli. Za jeho působení se litomyšlská ortopedie dostala do povědomí odborné i laické veřejnosti jako pracoviště s velmi dobrou pověstí a kreditem.

Na svém kontě má Miroslav Vlach hned několik úspěchů. Pod jeho vedením nastoupilo na oddělení devět lékařů, z nichž pět již zdárně ukončilo vzdělávání atestační zkouškou v oboru ortopedie a traumatologie pohybového aparátu.

Během těchto let, s velkým přispěním pana primáře, proběhly v Litomyšli tři velké ortopedické kongresy s mezinárodní účastí a nespočet menších lokálních seminářů. Lékaři přednášejí na tuzemských i zahraničních kongresech a publikují v renomovaných odborných časopisech.

Nejen za to patří panu primáři upřímný dík. Jsme velice rádi, že i přesto, že se s koncem roku 2022 rozhodl ukončit své působení na postu primáře ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice, zůstává lékařem alespoň na zkrácený úvazek.

Ještě jednou bychom panu doktoru Vlachovi rádi velmi poděkovali za jeho práci a do dalších let přejeme především zdraví, štěstí, klid, pohodu a spoustu radosti.

Za kolektiv Litomyšlské ortopedie i za celou Litomyšlskou nemocnici MUDr. Vít Heblt, náměstek léčebné péče Litomyšlské nemocnice 

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.