Detailní program 7. Dne Pardubické nemocnice s večerní filmovou projekcí

Detailní program 7. Dne Pardubické nemocnice s večerní filmovou projekcí
28. května 2016
Ve středu 8. června 2016 se koná 7. ročník Dne Pardubické nemocnice s večerní filmovou projekcí. Nabízíme vám detailní program této tradiční akce.

Program 7. dne nemocnice středa 8. června 2016 - areál pardubické nemocnice vstup zdarma

Odpolední program (13.00 - 16.00 hod.) Prohlídky vybraných oddělení s odborným průvodcem Radiodiagnostické oddělení (vždy každou celou a půlhodinu od recepce RDG oddělení) budova 14 Urgentní příjem - Emergency Chirurgické kliniky budova 27 - přízemí Porodnicko-gynekologická klinika - porodní sály budova 3 Zubní pohotovost budova 17 - suterén Transfuzní oddělení (+ informace o dárcovství krve a krevních složek) budova 27 - suterén.     

Preventivní vyšetření a poradny

Vyšetření nitroočního tlaku (bezkontaktní) oční odd. (budova 5),
Prohlídka pigmentových znamének (do 15.00 hod.) kožní odd. (budova 18),
Vyšetření čichu ušní, nosní, krční odd. (budova 6),
Spirometrické vyšetření plicní odd. (budova 17),
Vyšetření děložního čípku Porodnicko-gynekologická klinika (budova 3),
Vyšetření moči, ledvin, prostaty a zevního genitálu urologické odd. (budova 3),
Konzultace funkčního vyšetření pro sportovce kardiologické odd. (budova 4),
Poradna pro sportovní traumatologii odd. úrazové chirurgie (budova 2) + neurochirurgické odd. (budova 2),
Poradna pro odvykání kouření stan před budovou Informací,
Poradna pro cestovní medicínu a očkování infekční oddělení (budova 17),
Testy na virus HIV za akční cenu 150,- Kč transfuzní oddělení (budova 27 – suterén),
Zjištění krevní skupiny za akční cenu 100,- Kč transfuzní oddělení (budova 27 – suterén),
Zjištění cukru, billirubinu a ph z moči odd. klinické biochemie (budova 26a),
Zjištění glukózy z krve z prstu odd. klinické biochemie (budova 26a),
Zjištění acidobazické rovnováhy z krve z prstu odd. klinické biochemie (budova 26a),
Měření krevního tlaku vestibul Informace (budova 15),
Měření BMI a výživová poradna vestibul Informace (budova 15),
Hygiena rukou vestibul Informace (budova 15),
Zdravotně-sociální poradna vestibul Informace (budova 15),
Nácvik dovednosti v resuscitaci pro laiky příjem ARO (budova 27 – přízemí).

Slevová akce v lékárně pro veřejnost a v prodejně zdravotnických potřeb

Sleva 10% na sortiment volného prodeje v lékárně pro veřejnost po celou otevírací dobu, Sleva 5% na sortiment volného prodeje v prodejně zdravotnických potřeb po celou otevírací dobu.

Účtenky za nákup sortimentu volného prodeje v lékárně pro veřejnost budou slosovatelné. Vyplňte kontaktní údaje, vhoďte účtenku do připravené schránky v lékárně a můžete vyhrát jednu ze 3 věcných cen. Slosování proběhne před večerní filmovou projekcí v Pardubické nemocnici.

Představení porodnice

Pardubické nemocnice Jedna z nejoblíbenějších českých porodnic představí (nejen) budoucím maminkám novinky, které v poslední době zavedla při porodech a v péči o rodičky a novorozence. Můžete se například seznámit s využitím aromaterapie při porodu či s možností bondingu. Zároveň je připravena i prohlídka porodních sálů. Zasedací místnost Porodnicko-gynekologické kliniky od 14.00 hodin (suterén budovy 3).

Soutěž pro návštěvníky Dne nemocnice

Za absolvované preventivní vyšetření nebo návštěvu specializované poradny z programu 7. Dne nemocnice dostanete potvrzení na soutěžní kupón, který bude k dostání v areálu nemocnice. S vyplněnými osobními údaji ho vhoďte do schránky na recepci Informací (budova č. 15) a budete zařazeni do slosování o některou z 5 věcných cen (mj. vouchery na lázeňskou proceduru nebo masáže). Počet odevzdaných kupónů jednou osobou není omezen. Slosování se uskuteční před večerní filmovou projekcí v areálu Pardubické nemocnice (popř. následující den v případě nepříznivého počasí a zrušení promítání). Ceny budou k vyzvednutí hned po slosování na recepci Informací (budova č. 15), případně budou výherci kontaktováni.

Doprovodný program

Ukázky techniky a činnosti Zdravotnické záchranné služby Pk, Hasičského záchranného sboru Pk, Policie ČR prezentace Městské policie Pardubice s jízdním oddílem expozice historických vozidel VCC Pardubice u Vodárenské věže, prohlídka technické památky – Vodárenské věže, prodej ručních výrobků klientů denního stacionáře psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice, prezentace lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu, prezentace Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, prezentace výrobků Protetika Ortop, s. r. o. Luže, prezentace Olympijského Parku Pardubice 2016, prezentace Pardubického kraje a Destinační společnosti Východní Čechy, autogramiáda hokejistů HC Dynamo Pardubice, basketbalistů BK JIP Pardubice a fotbalistů FK Pardubice (14.00 - 15.00 hod.), sportovní soutěže s pardubickými hokejisty, basketbalisty a fotbalisty dětský program, zdravotní klauni a malování s Janem „Honzou“ Lušovským.

Zakoupením kávy podpoříte péči o děti

V průběhu celého Dne nemocnice bude možné si zakoupit různé druhy kávy a horkých nápojů ve speciálním voze DeliCar společnosti Delikomat s.r.o. Jednotná akční cena za jeden nápoj bude 5,- Kč. Výtěžek z prodeje bude věnován Pardubické nemocnici na péči o hospitalizované děti.

Večerní filmová projekce pod širým nebem v areálu Pardubické nemocnice začátek programu v 21.00 hod., vstup zdarma.

Pořád jsem to já

USA, 2014, 100 min., režie Richard Glatzer, Wash Westmoreland V hlavních rolích Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewartová, Kate Bosworth, Hunter Parrish. Alice Howland.

Šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující.

Julianne Moore, která ve filmu ztvárnila postavy Alice Howland, obdržela Oscara, Zlatý Glóbus, Cenu BAFTA, americkou cenu filmové kritiky, Cenu SAG za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

V případě nepříznivého počasí nebo z provozních důvodů změna programu či zrušení promítání vyhrazeno.  

PARTNEŘI DNE NEMOCNICE