Den zdraví ve Svitavské nemocnici nabídne bezplatná preventivní vyšetření i speciální program pro školy

7. června 2023
Ve Svitavské nemocnici se po covidové odmlce uskuteční v úterý 20. června 2023 od 8 do 14 hodin v prostorách nemocniční haly tradiční Den zdraví.

„Vrátit se po covidové pauze k tradičním akcím, které ukazují nemocniční prostředí i z jiného úhlu než jen jako místo, kam pacienti chodí se zdravotním problémem, považuji za velmi důležité. Nemocnice je totiž nedílnou součástí regionu a jako taková by měla nejen zajistit péči o zdraví, ale také edukovat v oblasti prevence,“ řekl Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje, jejíž součástí je Svitavská nemocnice již devátým rokem.

Cílem této akce je přiblížit veřejnosti nemocniční provoz a představit nemocnici jinak, než ji lidé znají z obvyklé role pacienta. „Zájemcům zde budeme prezentovat základní zdravotnické činnosti, a to s důrazem na prevenci. Půjde o pestrou nabídku zahrnující bezplatná preventivní vyšetření, představení činnosti vybraných oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty,“ uvedl náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

„Návštěvníkům změříme krevní tlak a cukr v krvi, ukážeme, jak se zjišťují krevní skupiny, poradíme se správnou hygienou rukou, nabídneme prevenci rakoviny prsu i prezentaci lékárny. Přiblížíme zdravotně sociální péči a dobrovolnické služby. Zprostředkujeme užitečné tipy na zdravou stravou a přidáme také malou ochutnávku z operačního sálu,“ konstatovala náměstkyně ošetřovatelské péče Svitavské nemocnice Pavla Angelová.

Významnou součástí Dne zdraví ve Svitavské nemocnici bude též speciální program pro školy. Ten žákům a studentům přiblíží chod vybraných oddělení.