Den Orlickoústecké nemocnice nabídne bohatý program pro všechny generace

11. září 2017
Ve středu 13. září 2017 se koná Den Orlickoústecké nemocnice s bohatým programem pro všechny generace, na který Vás srdečně zveme.

Prohlídky nemocničních provozů, nejrůznější vyšetření, možnost získat řadu informací o svém zdraví a o zdravém způsobu života a navrch mnoho zábavy. To vše pro návštěvníky všech generací nabídne Orlickoústecká nemocnice.

Ve středu 13. září pořádá Den Orlickoústecké nemocnice s bohatým programem od 10.00 do 16.00 hodin. „Každoročně ve všech pěti našich nemocnicích připravujeme tyto akce se snahou představit veřejnosti novinky, které nabízíme ve zdravotní a ošetřovatelské péči. Chceme návštěvníkům ukázat zajímavé provozy a zároveň jim připomenout, jak je důležité se starat o své zdraví a o prevenci. Prostřednictvím dnů nemocnic chceme lidem ukázat, že v nás mají kvalitního poskytovatele zdravotních služeb, na něhož se mohou kdykoliv s důvěrou obrátit,“ pronesl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Návštěvníci Dne Orlickoústecké nemocnice se během akce mohou v doprovodu odborného průvodce seznámit s chodem rehabilitačního a interního oddělení, zavítat na porodní sály, prohlédnout si ARO, babybox, prostor klidu či moderní diagnostické přístroje na radiodiagnostickém oddělení. Prohlídky nabídne rovněž dětské oddělení. „Návštěvníky u vstupu uvítají pohádkové postavy a doprovodí je na oddělení, kde bude probíhat další doprovodný program. Připravena je třeba klauniáda, výtvarná dílna nebo nácvik resuscitace,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Orlickoústecké nemocnice Miluše Kopecká.

Pestrý program je připraven pro každého, kdo bude mít zájem ověřit si zdravotní stav nebo získat důležité informace o prevenci. Návštěvníci akce mohou absolvovat měření krevního tlaku a glykémie, zjištění krevní skupiny, bezplatné testování na virus HIV. Připravena bude rovněž prevence kolorektálního karcinomu a nutriční poradenství. Zdravotničtí pracovníci Orlickoústecké nemocnice rovněž nabídnou informace k dárcovství krve, ukázky tejpování, instruktáž dezinfekce rukou a kardiopulmonální resuscitace, poradenství a ukázku kompenzačních a inkontinenčních pomůcek, ochutnávku čajů a nutridrinků.

Bude možné se seznámit s přístroji používanými k nácviku posílení pánevního dna či s lékárenskými pomůckami používanými při přípravě léčiv. Součástí programu bude rovněž prodej ručně vyráběných výrobků, prezentace Střední zdravotnické školy a sociální Ústí nad Orlicí a obecně prospěšné společnosti CEDR pomáhající duševně nemocným. „Návštěvníci Dne nemocnice mohou zavítat i do naší lékárny, kde bude po celou otevírací dobu platit desetiprocentní sleva na sortiment,“ dodala náměstkyně ošetřovatelské péče Kopecká.

Pro veřejnost bude v Orlickoústecké nemocnici nachystán rovněž doprovodný program. Se svým vystoupením se představí Základní umělecká škola z České Třebové a skupina Black Band, návštěvníci se mohou těšit i na populární moderátorku Zuzanu Bubílkovou a součástí akce bude i ekumenická bohoslužba.

„Připravili jsme pestrý program, jehož cílem je propojit zdravotnickou osvětu se zábavou. Návštěvníci mohou zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření, na jednotlivých stanovištích mohou absolvovat poradenství z mnoha oblastí péče o zdraví nebo si mohou prohlídnout vybraná oddělení nemocnice. Pro děti je připravena spousta akcí a her. Věříme, že lidé všech generací mohou u nás prožít příjemný den a dozvědět se mnoho zajímavého,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Kopecká.

Dušan Korel