Chrudimská nemocnice je na další tři roky opět úspěšně akreditovaná

17. října 2022
Letos na podzim se v Chrudimské nemocnici uskutečnilo akreditační šetření Spojenou akreditační komisí (tzv. SAK). Během dvou dnů nemocnice prokázala, že i nadále poskytuje kvalitní a bezpečnou péči a akreditaci úspěšně obhájila na další tři roky, a to již počtvrté v řadě. Oficiální stanovisko ze strany SAK dorazilo ve čtvrtek 13. října.

Komise při šetření hodnotila, zda zdravotní péče v nemocnici probíhá bezpečně a kvalitně v souladu s platnou legislativou a akreditačními standardy, které se dotýkají zdravotnických i nezdravotnických oblastí. Patří mezi ně například práva pacientů a jejich edukace, diagnostická a terapeutická péče, předepisování a podávání léčiv, hygiena, bezpečnost prostředí a mnohé další.

„Navzdory všemu, co se o nemocnici v posledních měsících psalo ve veřejném prostoru, je získání akreditace potvrzením toho, že kvalita péče v Chrudimské nemocnici je na velmi dobré úrovni. Akreditace samotná pak znamená závazek za tři roky nejen obhájit, ale i nadále vylepšovat a posouvat poskytované služby,“ uvedl ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger.

Nemocnice akreditaci poprvé získala v roce 2013 a obhájila ji i v následujících dvou cyklech. Letos je to tedy počtvrté. Aktuální certifikát platí do roku 2025. „Velké poděkování patří především všem zaměstnancům naší nemocnice, kteří se podíleli jak na přípravách, tak na samotném akreditačním šetření. Zároveň děkujeme i akreditační komisi. Celé dva dny hodnocení probíhaly v přátelské a příjemné atmosféře,“ dodala náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Gabriela Medunová.