Chřipka zasáhla i zdravotníky, Chrudimská nemocnice odkládá plánované operace

9. února 2017
Kvůli chřipkové epidemii, která zasáhla i zdravotnický personál, musí Chrudimská nemocnice dočasně omezit plánované operace.
Chrudimská nemocnice musí do odvolání omezit operační program a odkládá objednané operační zákroky. Důvodem k tomuto dočasnému opatření je současná chřipková epidemie, která zasáhla i zdravotnický personál Chrudimské nemocnice. „Chřipková onemocnění se nevyhýbají nikomu, postihují pochopitelně i zdravotníky. V současné době se výrazně zvýšila nemocnost našich sester – instrumentářek z operačních sálů. Z tohoto důvodu jsme nuceni revidovat operační program,“ uvedl ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Kučera a dodal: „Všem pacientům, jichž se odklad operace týká, se touto cestou omlouváme a děkujeme za shovívavost. Vzhledem k počtu nemocných zdravotníků však nemáme jinou možnost.“

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.