Babybox v Pardubické nemocnici bude mimo provoz. Dojde k výměně za modernější typ

5. října 2016
Z důvodu výměny za modernější typ bude od 17. do 26. října 2016 mimo provoz babybox umístěný v Pardubické nemocnici.

V Pardubické nemocnici dojde k výměně babyboxu. Stávající speciální schránka pro uložení novorozenců bude nahrazena modernějším typem. Zařízení, které je umístěno z boční strany pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, bude mimo provoz od 17. října 2016. Nový babybox by měl ve zkušebním provozu fungovat od 26. října 2016.

Babybox v Pardubické nemocnici byl slavnostně spuštěn 29. července 2008. Za dobu jeho existence do něj bylo umístěno pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Poprvé se tak stalo 6. března 2012, kdy byl do schránky odložen novorozený chlapec. Zatím naposledy, 5. září letošního roku, byla v tomto babyboxu nalezena holčička.

(dk)