Anděl mezi zdravotníky. „Zážitek na celý život,“ uvedla pardubická finalistka soutěže

Foto: Anděl mezi zdravotníky - Ludmila Zelenko
8. září 2023
Do finále celorepublikové soutěže Anděl mezi zdravotníky, jejímž cílem je veřejně poděkovat zdravotníkům za jejich práci, se probojovala i všeobecná sestra oddělení klinické a radiační onkologie Pardubické nemocnice LUDMILA ZELENKO.

Už nominace překvapila

„Když mi manažer ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Oldřich Hošek oznámil, že mě do této soutěže přihlásil, byla jsem překvapená. Nečekala jsem to. Potěšilo mě to moc, ale přiznám se, že jsem si říkala, že takových nominací do této soutěže může být mnoho. O to větší překvapení bylo, když mi organizátoři oznámili, že ze zhruba 380 přihlášených jsem se dostala mezi dvanáct finalistů. To už jsem brala jako velkou výhru a poctu,“ uvedla Ludmila Zelenko.

„Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Měla jsem samozřejmě trému a obavu, abych neudělala ostudu,“ přiznala všeobecná sestra oddělení klinické a radiační onkologie Pardubické nemocnice. „V práci jsem to, že jsem se dostala do finále, oznámila až na poslední chvíli. Kolegové byli milí, fandili mi a drželi palce,“ poznamenala sestra, která soutěžila s číslem 2.

Zážitek na celý život

„Tušila jsem, že to bude zážitek na celý život. Proto jsem si vše chtěla užít se vším všudy,“ prohlásila Ludmila Zelenko, která díky soutěži poznala spoustu nových lidí a hezkých míst.

„Před finále jsme absolvovali soustředění, na němž jsme se mimo jiné seznamovali s celebritami. S nimi jsme se pak fotili na kalendář,“ sdělila pardubická zdravotnice, jejímž „parťákem“ byl muzikálový zpěvák Lukáš Randák. Ten má za sebou účinkování v několika populárních muzikálových titulech, jako je například Jesus Christ Superstar, Sněhová královna, Přízrak Londýna, Kapka medu pro Verunku, Carmen nebo Alenka v kraji zázraků. Jeho dosud největším úspěchem je ztvárnění hlavní postavy Alfréda v muzikálu Ples upírů.

Na finále nikdy nezapomene

Na samotné finále soutěže Anděl mezi zdravotníky prý Ludmila Zelenko nikdy nezapomene. „Bylo to pro nás všechny, co jsme se do finále dostali, něco úplně nového. Asi všichni jsme měli nervy a byli trochu vystrašení. Celý tým, který se na akci podílel, nás ale uklidňoval a chválil, jak jsme to všechno hezky zvládli,“ svěřila se pardubická všeobecná sestra.

Po úvodní promenádě došlo na prezentaci finalistů a rozhovor s přiděleným patronem. Tím byl pro finále pro Ludmilu Zelenko známý herec Jan Přeučil. „Hezky se to sešlo, protože Jan Přeučil je pardubickým rodákem. To také hned zdůraznil. Zároveň ho zajímalo, jak vnímám svou práci. Moderátor Karel Voříšek se nás potom ještě zeptal na otázku, která se týkala zdravotnictví. Pochopitelně nechyběl ani kulturní program,“ nastínila průběh slavnostního galavečera v náchodském divadle Ludmila Zelenko.

Zajímavá zkušenost

„Přiznám se, že bych celý život nechtěla být v centru pozornosti, jako některé celebrity, které se akce účastnily. Ale byla to zajímavá zkušenost,“ dodala všeobecná sestra.

Tu potěšilo, že existuje akce, která oceňuje práci zdravotníků. „To je moc milé. A i v letošním ročníku se sešlo opravdu hodně zajímavých životních příběhů,“ doplnila Ludmila Zelenko.

Má srdce na pravém místě

Myšlenku soutěže ocenil i manažer ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Oldřich Hošek, který Ludmilu Zelenko na tuto akci nominoval. „Líbí se mi, že soutěž Anděl mezi zdravotníky dokáže vyzdvihnout výjimečné zdravotnické pracovníky různých profesí. A dostat do povědomí laické veřejnosti, jak může být někdy trnitá cesta k vysněnému povolání,“ řekl Oldřich Hošek, jenž je zároveň vrchním nelékařským zdravotním pracovníkem na oddělení klinické a radiační onkologie Pardubické nemocnice. Právě tam působí rovněž Ludmila Zelenko.

„Liduška byla pro nás, celý kolektiv oddělení, jasnou volbou. Zajímavý je její životní příběh i to, jakým způsobem si šla za svým cílem. To si zaslouží obdiv,“ doplnil Oldřich Hošek.

„Liduška je sestra se srdcem na pravém místě. Jedná se o čistého a upřímného člověka,“ poznamenal na adresu kolegyně, která na onkologii pracuje již mnoho let.

Obětavost, pokora i statečnost

„Na Lidušce si ceníme její pracovitosti, upřímnosti, obětavosti, pokory, osobní síly a statečnosti,“ sdělil manažer ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje, který se letošního ročníku osobně zúčastnil jako host.

„Soutěž se konala v krásném městě, Náchodě, v městském divadle, jenž má velkolepé a nádherné prostory. Mezi pořadateli, hosty a známými osobnostmi panovala přátelská atmosféra. Ze všech bylo cítit, že tato akce je zajímavou příležitostí podílet se na dobré věci. Navíc měla charitativní podtext,“ uzavřel Oldřich Hošek.