Pohotovost v Litomyšli

Lékařská pohotovostní služba je určena pro případy náhlé změny zdravotního stavu či zhoršení průběhu onemocnění mimo ordinační dobu registrujícího praktického lékaře, registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost, registrujícího zubního lékaře či ambulantního speciality.

Lékařská pohotovostní služba není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

Lékařská pohotovostní služba dále není určena pro poskytování péče při stavech, které:

  • bezprostředně ohrožují život postiženého,
  • mohou vést prohlubováním chorobných změn k náhlé smrti,
  • způsobí bez rychlého poskytnutí odborné první pomoci trvalé chorobné změny,
  • působí náhlé utrpení a náhlou bolest,
  • působí změny chování a jednání postiženého, ohrožují jeho samotného nebo jeho okolí.

V těchto případech je vhodné neprodleně aktivovat Zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155, resp. mezinárodním čísle 112. Dostupnost této zdravotní služby je v ČR kompletní, včetně pokrytí území leteckou záchrannou službou.

Pokud se nemocný s výše uvedenými obtížemi nachází v areálu nemocnice, je ošetřen v příjmové ambulanci příslušného oddělení.

Informační zdravotnické centrum

Při Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje je zřízeno Informační zdravotnické centrum. Po zavolání na příslušnou linku je možno konzultovat zdravotní stav s operátory, kteří jsou připraveni poradit s dalším postupem. Nonstop telefonní linky: 469 666 666 nebo 469 666 999.

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé

Adresa: Litomyšlská nemocnice, přízemí budovy N
Telefon: 461 655 319
Ordinační/provozní doba:
So, Ne, svátky: 8.00–13.00

 

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost

Adresa: Litomyšlská nemocnice, budova P
Telefon: 461 655 258
Ordinační/provozní doba:
So, Ne, svátky: 8.00–13.00
 

Lékárenská pohotovostní služba

V neděli v době provozu lékařské pohotovostní služby vydává léky nemocniční lékárna umístěná u vchodu do areálu nemocnice. Sobotní prodlouženou službu zajišťují ostatní litomyšlské lékárny dle rozpisu.