Dětské pacienty provede nemocnicemi Doktor Vlček

Kreslený kamarád, který provede dětské pacienty jejich pobytem v nemocnici. Taková je role postavičky Doktora Vlčka, jenž je součástí nových edukačních karet, které jsou k dispozici na všech dětských oddělení Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Postavičku vytvořil akademický malíř Petr Korunka. Koncepce karet s průvodcem vzešla v rámci programu Přátelské nemocnice ze soutěže Děti malují dětem, na níž se kromě NPK podílela také Východočeská galerie v Pardubicích. Kromě edukačních karet se děti mohou těšit ještě na pexeso nebo omalovánky.

Prostřednictvím hodného Doktora Vlčka, jenž svému nemocnému kamarádovi Medvídkovi vypráví o nemocnici a léčbě, která ho čeká, se děti dozví, jak to v nemocnici chodí. Zjistí, v jakých situacích se mohou ocitnout, jaká vyšetření je případně potkají a jak se při nich chovat.

Originálním a stěžejním prvkem edukačních karet jsou i autentické dětské kresby, které byly vybrány z tematické soutěže k tomuto záměru a jeho jednotlivým tématům. Propojením dětských kreseb s textem a komiksem vznikl můstek pro citlivou komunikaci základních výkonů a vyšetření, která mnohdy budí u dětí obavy z neznámého.

Doktor Vlček má být pro děti důvěryhodným kamarádem, kterému často svěří i věci, jež by sestře nebo lékaři nikdy neřekly. Může být rovněž vhodným prostředníkem v komunikaci mezi dítětem a zdravotnickým personálem.

Doktor Vlček není v Nemocnici Pardubického kraje neznámou postavou. Jeho kreslený portrét se již objevil na nejrůznějších propagačních materiálech, které míří od nemocnice k dětem.