Posun v oboru intenzivní péče je neskutečný, říká bývalá vrchní sestra ARO Chrudimské nemocnice

9. srpna 2023

Nabídku pracovat na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) přijala hned po maturitě, přestože nevěděla, co ji čeká, a původně mířila na chirurgii. Nakonec práci v intenzivní péči věnovala celý profesní život. „Současná doba je náročná, ale kdybych se měla znovu rozhodnout, zvolila bych opět práci sestry. A čeho si nyní užívám plnými doušky? Procházek, rodiny, vnoučat a přátel,“ říká Romana Chmelíková.

Pardubickou nemocnici čeká 9hodinové omezení provozu, 5.srpna připojí k distribuční síti nový pavilon

26. července 2023

V sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná odstávka elektrické energie související s připojením budovy č. 1 (nový pavilon chirurgických oborů a urgentního příjmu) k distribuční síti. Dodávka elektrické energie bude v této době zajištěna pomocí náhradních zdrojů elektrické energie tak, aby byly s omezeními (popsanými dále) zachovány všechny provozy nemocnice. V čase odstávky bude pro příjem pacientů uzavřeno iktové centrum, kardiocentrum, úrazová chirurgie i porodnice, ta už od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Otevřena nebude ani lékárna.

Do zdravotnictví přivedla Pavla Holana náhoda. Chrudimské nemocnici je věrný už řadu let

18. července 2023

Do zdravotnictví přivedla PAVLA HOLANA tak trochu náhoda. „Po gymnáziu jsem zvažoval, kam se budou moje kroky ubírat dál. Měl jsem známou, která pracovala na zdravotnické škole, tak jsem se rozhodl, že tam půjdu na dvouletou nástavbu. Alespoň třeba na rok, že pak se uvidí. No a potom už jsem z rozjetého vlaku nevystoupil,“ usmíval se muž, který v současné době působí jako vrchní sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) Chrudimské nemocnice.