Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení

11. října 2013

V Orlickoústecké nemocnici se ve středu 9. října sešla představenstva všech nemocnic Pardubického kraje. Poprvé v nich zasedli noví členové, pánové Ing. Josef Diessl a Ing. Petr Rudzan. V jeho úvodu dostali ředitelé nemocnic a ostatní členové představenstev podrobnější informace o možnosti čerpání finančních prostředků z evropských fondů na pořízení nového přístrojového vybavení nemocnic. Žádosti musejí být vypracovány do února 2015.

Pardubická krajská nemocnice pořádala tradiční Den nemocnice

3. října 2013

Tradičně na začátku podzimu se Pardubická krajská nemocnice, a.s. opět po roce představila veřejnosti. V jejím areálu se ve středu 25. září 2013 již počtvrté konal Den nemocnice, nad níž letos převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Akce nabídla veřejnosti pestrý tříhodinový program skládající se z preventivních vyšetření a poraden, prohlídek některých oddělení a prostor a také z řady doprovodných prezentací.

Miloš Zeman v Orlickoústecké nemocnici

20. září 2013

V rámci své třídenní pracovní cesty po Pardubickém kraji navštívil prezident České republiky Miloš Zeman 12. září 2013 Orlickoústeckou nemocnici. Doprovázel jej hejtman Martin Netolický a někteří radní. Vzhledem k tomu, že hlavním tématem setkání byla aktuální situace poskytování přednemocniční, nemocniční a následné zdravotní péče v kraji, zúčastnili se jednání také členové představenstva nemocnic Pardubického kraje včetně ředitelů akutních nemocnic.

Nové prostory rehabilitačního oddělení v Orlickoústecké nemocnici

19. září 2013

Dne 17. září 2013 byly slavnostně otevřeny a uvedeny do provozu nové prostory rehabilitačního oddělení v nově vybudovaném pavilonu H. Rehabilitační oddělení v současné době zajišťuje péči pro všechny hospitalizované pacienty nemocnice a ambulantní pacienty celé spádové oblasti. Vzhledem k extrémnímu nárůstu ambulantních pacientů bylo rozhodnuto o přestěhování rehabilitačního oddělení do nových prostor v pavilonu H, které byly vybudovány přímo pro rehabilitační oddělení a umožňují i rozvoj dalších rehabilitačních metodik a vodoléčby.

Pardubická krajská nemocnice zve na čtvrtý Den nemocnice

16. září 2013

Už počtvrté se v Pardubické krajské nemocnici, a.s. uskuteční Den nemocnice. Tentokrát se bude konat ve středu 25. září a program pro veřejnost bude začínat ve 14.00 hodin. Akce se bude konat pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. „Tato již tradiční akce slouží k představení Pardubické krajské nemocnice a jejich aktivit široké veřejnosti. Je koncipována jako velký den otevřených dveří s pestrým doprovodným programem," řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Vyrovnávací platby nemocnicím jsou nejnižší za poslední tři roky

11. září 2013

Zastupitelé Pardubického kraje posílili rozpočty jednotlivých krajských nemocnic dalšími vyrovnávacími platbami. Jedná se o dorovnání nákladů za plnění závazků veřejné služby. Nejvyšší částky putují do Litomyšlské a do Chrudimské nemocnice. „Měli jsme pro tento účel vytvořenou finanční rezervu v kapitole zdravotnictví, kterou nyní rozdělíme," informuje 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Ve Svitavské nemocnici zahájili modernizaci psychiatrie

3. července 2013

Zastaralý objekt svitavské psychiatrie projde v následujících osmnácti měsících významnou změnou. Ve středu 26. 6. předali zástupci Pardubického kraje stavební firmě staveniště a související prostory. Na základě projektu „Svitavská nemocnice, a.s. - modernizace a přístavba psychiatrického oddělení" zde na přelomu roku 2014 a 2015 vnikne moderní pavilon s vyšším počtem lůžek, který bude odpovídat soudobým potřebám akutní lůžkové péče. Projekt podpořili také odborníci z psychiatrické společnosti.

Máme cenu za první místo v soutěži Bezpečná nemocnice

9. února 2010

Lékaře a zdravotní sestry ve svitavské nemocnici chrání před agresivními pacienty bezpečnostní náramky. V případě ohrožení, což bývá zhruba jednou za týden, stisknou signalizační tlačítko a rychle si přivolají pomoc. Toto zdravotnické zařízení je jediné v Pardubickém kraji i České republice, kde tímto způsobem poskytují zaměstnancům ochranu proti násilníkům. Nápad Svitavských získal v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice první místo.