IX. Mezioborová konference

IX. Mezioborová konference

29. října 2013

Litomyšlská nemocnice, a.s. pořádala v sobotu 12. října v prostorách Seminárního sálu zámeckého pivovaru již IX. Mezioborovou konferenci na téma "Právo a etika v léčebně-ošetřovatelské péči. Chirurgie a ortopedie." Konference se konala pod záštitou Města Litomyšl a KÚ Pardubice. Akce se zúčastnilo více než 100 účastníků a zaznělo na ní 12 přednášek. Dopolední program byl zaměřen na legislativní změny, které sebou přinese nový Občanský zákoník.

Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice

Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice

22. října 2013

Již počtvrté v posledních letech navštívili pacienty dětského oddělení hokejisté oblíbeného pardubického „Dynama" - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Brankáře Dušana Salfického, kapitána týmu Václava Kočího a legendu pardubického hokeje Vladimíra Martince uvítali zpívanou zdravicí žáci ZUŠ Týniště nad Orlicí. Přestože se týmu daří (v současné době je na druhém místě extraligové tabulky), nabídli jsme hráčům posilu - sestru Obroučkovou, která si pro své hokejové angažmá zvolila pseudonym sestra Hašková.

Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení

Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení

11. října 2013

V Orlickoústecké nemocnici se ve středu 9. října sešla představenstva všech nemocnic Pardubického kraje. Poprvé v nich zasedli noví členové, pánové Ing. Josef Diessl a Ing. Petr Rudzan. V jeho úvodu dostali ředitelé nemocnic a ostatní členové představenstev podrobnější informace o možnosti čerpání finančních prostředků z evropských fondů na pořízení nového přístrojového vybavení nemocnic. Žádosti musejí být vypracovány do února 2015.

Pardubická krajská nemocnice pořádala tradiční Den nemocnice

Pardubická krajská nemocnice pořádala tradiční Den nemocnice

3. října 2013

Tradičně na začátku podzimu se Pardubická krajská nemocnice, a.s. opět po roce představila veřejnosti. V jejím areálu se ve středu 25. září 2013 již počtvrté konal Den nemocnice, nad níž letos převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Akce nabídla veřejnosti pestrý tříhodinový program skládající se z preventivních vyšetření a poraden, prohlídek některých oddělení a prostor a také z řady doprovodných prezentací.

Miloš Zeman v Orlickoústecké nemocnici

Miloš Zeman v Orlickoústecké nemocnici

20. září 2013

V rámci své třídenní pracovní cesty po Pardubickém kraji navštívil prezident České republiky Miloš Zeman 12. září 2013 Orlickoústeckou nemocnici. Doprovázel jej hejtman Martin Netolický a někteří radní. Vzhledem k tomu, že hlavním tématem setkání byla aktuální situace poskytování přednemocniční, nemocniční a následné zdravotní péče v kraji, zúčastnili se jednání také členové představenstva nemocnic Pardubického kraje včetně ředitelů akutních nemocnic.

Nové prostory rehabilitačního oddělení v Orlickoústecké nemocnici

Nové prostory rehabilitačního oddělení v Orlickoústecké nemocnici

19. září 2013

Dne 17. září 2013 byly slavnostně otevřeny a uvedeny do provozu nové prostory rehabilitačního oddělení v nově vybudovaném pavilonu H. Rehabilitační oddělení v současné době zajišťuje péči pro všechny hospitalizované pacienty nemocnice a ambulantní pacienty celé spádové oblasti. Vzhledem k extrémnímu nárůstu ambulantních pacientů bylo rozhodnuto o přestěhování rehabilitačního oddělení do nových prostor v pavilonu H, které byly vybudovány přímo pro rehabilitační oddělení a umožňují i rozvoj dalších rehabilitačních metodik a vodoléčby.