Litomyšlskou nemocnici povede Miroslav Vlach

Litomyšlskou nemocnici povede Miroslav Vlach

6. listopadu 2014

Pardubice (6. 11. 2014) – Litomyšlská nemocnice, která neměla jmenovaného ředitele po odstoupení Libora Vylíčila, bude mít od pondělí nové vedení. Rada Pardubického kraje ze tří uchazečů ve výběrovém řízení vybrala a potvrdila do funkce MUDr. Miroslava Vlacha, primáře místní ortopedie. Ten bude do konce roku členem představenstva Litomyšlské nemocnice pověřeným jejím řízením. Nemocnici povede i následujícím období v rámci spojené akciové společnosti.

Konference poradila, jak žít s idiopatickými střevními záněty

Konference poradila, jak žít s idiopatickými střevními záněty

11. října 2014

Jak diagnostikovat a léčit idiopatické střevní záněty. Jak s nimi žít, jak se stravovat nebo jak s nimi cestovat. Nejen na tyto otázky odpověděla pacientská konference Idiopatické střevní záněty, kterou v tomto týdnu pořádalo Centrum biologické léčby nespecifických střevních zánětů při interním oddělení Interní kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. Akce byla určena pro pacienty z celého kraje, pro něž je toto pracoviště spádové.

Rozhovor s místopředsedou představenstev Petrem Rudzanem

Rozhovor s místopředsedou představenstev Petrem Rudzanem

28. srpna 2014

Pane místopředsedo, jste zodpovědný za ekonomickou stránku spojení pěti nemocnic do jedné. Jak pokračují práce v této oblasti? Staly se některé důležité události. Ta první podstatná a nejvíce pracovně náročná je, že v souladu s harmonogramem procesů fúze došlo k mimořádné účetní uzávěrce k 30. červnu 2014. Uskutečnili jsme ji v souladu s rozhodnutím zastupitelstva Pardubického kraje o fúzi nemocnic akutní péče, akcionáře, představenstev nemocnic, s harmonogramem procesů fúze, ale také v souladu se zákonem o účetnictví a zákonem o přeměnách společností.