O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

„V Pardubické nemocnici mi zachránili život,“ řekl Ilja Driženko

14. listopadu 2023

„Utekl jsem hrobníkovi z lopaty,“ svěřil se 75letý Ilja Driženko, který se v polovině září roku 2023 při běžné chůzi náhle sesunul k zemi. „Najednou jsem upadl na chodník. Štěstí v neštěstí bylo, že se to stalo na rušné ulici a hned někdo přivolal záchranku. Ta přijela brzy. Po resuscitaci mě pak odvezla do Pardubické nemocnice,“ líčil událost, kdy bojoval o život.

Nemocnice Pardubického kraje začala vyplácet první stipendia v novém školním roce

9. listopadu 2023

Stipendijní program, jehož prostřednictvím vyplácí Nemocnice Pardubického kraje studentům stipendia, funguje od roku 2017. V minulém školním roce doznal program rozšíření a kromě studentů vyšších odborných a vysokých škol zdravotnického zaměření nabízí finanční prostředky ke studiu i středoškolákům. První stipendia pro školní rok 2023/2024 vyplatila nemocnice v říjnu. Celkově se v tomto akademickém roce chystá mezi studenty rozdělit téměř 700 000 Kč.

V Pardubické nemocnici pomáhala Kapka naděje

7. listopadu 2023

Novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice získalo díky Nadačnímu fondu Kapka naděje dva nové monitory životních funkcí. Možnost napojení těchto přístrojů na centrální monitorovací systém dovoluje i ne zcela stabilním novorozencům být krátce po porodu na společném pokoji s maminkou. Přístroje za půl milionu korun tak umožňují maminkám mít s jejich dítětem nepřetržitý kontakt a o své dítě pečovat, přičemž je ale současně zajištěna trvalá kontrola životních funkcí novorozence zdravotníky.

Nadační fond pomáhá Orlickoústecké nemocnici už 10 let

30. října 2023

Společenská odpovědnost není na Orlickoústecku bezobsažným spojením, naopak. Na aktivity Nadačního fondu S námi je tu lépe, který už deset let podporuje zdejší nemocnici, přispívají nejen místní samosprávy a podnikatelé, ale také obyvatelé regionu. Na pravidelném podzimním setkání se tak vzpomínalo na proběhlé projekty a hovořilo se o budoucnosti a dalším rozvoji nemocnice. Za dobu své existence získal nadační fond pro nemocnici více než 13 milionů korun.